День проведення Міжнародного Дня людини із синдромом Дауна обраний не випадково, це двадцять перший день третього місяця, пов’язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми. Вперше цей День став щорічно відзначатися з 2006 року і був заснований на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.
Як свідчать дані, ймовірність народження дитини з синдромом Дауна не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків. Хлопчики і дівчатка з синдромом Дауна народжуються з однаковою частотою. В Україні кожного року з’являється до 400 таких дітей.
Батьки дітей з синдромом Дауна змушені щодня боротися за гідне існування і майбутнє своїх дітей, долаючи величезний опір і нерозуміння з боку суспільства.
Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту і багато хто з них страждають від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те, в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх. Офіційним символом синдрома Дауна являється жовто-синя стрічка та різнокольорові шкарпетки.
Кожен з нас чимось відрізняється від інших, хтось – кольором очей, зростом, вагою, а хтось має зайву хромосому. Це не є провиною цих людей та їх батьків, це не привід для стигми і дискримінації. Діти з синдромом Дауна не гірші за інших, просто вони потребують більше любові, більше розвиваючих занять, більше зусиль для соціалізації і збереження здоров’я.
